clear glass perfume bottle with yellow liquid

Rynek kosmetyków luksusowych w Polsce

Kosmetyki marek luksusowych w Polsce cieszą się coraz większym powodzeniem. Marki, uznawane przed laty za nieosiągalne dla przeciętnego odbiorcy, odnotowują z każdym rokiem wzrost sprzedaży. Wynika to zarówno z zasobności naszych portfeli, jak i z dużej dostępności tych produktów.

Zobacz co to jest private label i marka własna w kosmetykach

Rozkochaliśmy się w zapachach Diora, Armaniego czy Toma Forda. Perfumy i kosmetyki zajmują obecnie pierwsze miejsce na liście pożądanych prezentów. Luksusowe kosmetyki kupują już nie tylko osoby o wysokim statusie społecznym, ale również nastolatki. Kampanie reklamowe skierowane są głównie do pokolenia milenialsów. Młodzi ludzie pod wpływem reklamy chętnie sięgają po luksusowe kosmetyki. Obecnie każda marka posiada w swojej ofercie produkty, które rekrutują młode pokolenie.

Powodzenie tych kosmetyków to jednak nie tylko kwestia mody. Płacimy więcej, więc oczekujemy lepszego działania. Szybko zauważamy poprawę kondycji skóry i efekty używania droższych kremów, toników czy podkładów. I nagle nieważne staje się to, że trzeba za ten efekt słono zapłacić. Czujemy się lepiej, a za dobre samopoczucie warto wydać więcej.

Dodaj komentarz