woman in black V-neck shirt

Ratunek dla cery, czyli kremy ekologiczne

Jednakże nie jest to wcale zadanie łatwe do zrealizowania. Dlaczego?

Dymy i zanieczyszczenia

Otóż niestety żyjemy dzisiaj w dość zanieczyszczonym środowisku. Nawet jeśli mieszkamy na osiedlu w bardziej zadrzewionej okolicy albo też poza miastem, to jednak ciągle oddychamy z powietrzem zaśmieconym przez fabryki, spaliny samochodowe itd. Żywność już także nie jest taka jak dawniej – zawiera wiele przeróżnych chemikaliów, które przecież nie tylko szkodą naszemu zdrowiu. Jeśli bowiem mamy jakieś problemy ze zdrowiem to od razu widać to też na cerze.


Sprawdź dobre kosmetyki – najlepiej nawilżający krem do twarzy


Sztuczne kosmetyki

W jaki zatem sposób możemy zadbać o naszą cerę? Przede wszystkim warto używać kremów. Tylko jakich? Wiele firm reklamuje dzisiaj swoje produkty – jedne zawierają kolagen, inne specjalne algi, trzecie zaś mają przeciwdziałać wszelkim zmarszczkom. Niestety większość kremów zawiera sztuczne składniki. Jakie to ma znaczenie? Większe niż moglibyśmy przypuszczać. Niestety parabeny i inne chemikalia co prawda w pierwszej chwili bardzo nam pomagają, jednak niestety na dłuższą metę, efekt ich używania jest dość sztuczny. Od razu widać, że jakoś nasza cera nienaturalnie jaśnieje, że coś jest nie tak.

Naturalne piękno

Dlatego też warto zainwestować w kremy ekologiczne, czyli w biokremy. Co to jest? Otóż kremy te charakteryzują się, że do ich produkcji nie użyto żadnej sztucznej substancji. Co więcej – nie są one w żaden sposób testowane bez poszanowania praw zwierząt. Wykorzystywane są tu w pełni naturalne składniki. Dobre kremy ekologiczne to swego rodzaju połączenie tradycji ze współczesnością. Dawne receptury zyskują dzięki wykorzystaniu nauki – kremy są przebadane pod kątem uczuleń a ponadto działanie naturalnych składników jest zintensyfikowane. Choć efekty działania takich kremów są wolniejsze, to jednak znacznie bardziej spektakularne.

Dodaj komentarz