hair body bar boxes

Pielęgnacja twarzy – naturalna i zero waste

Ekologiczny styl życia zaczyna wpływać nie tylko na nasze wybory żywieniowe, ale również na pielęgnację. Chętnie wybieramy kosmetyki naturalne, organiczne, a ostatnio staramy się częściej rezygnować ze zbędnego plastiku w opakowaniach. Tym samym nasza pielęgnacja twarzy zaczyna stawać się bardziej świadoma i zrównoważona.

Jednym z najpopularniejszych mitów jest to, że ekologiczna pielęgnacja twarzy nie daje tak dobrych efektów jak kosmetyki konwencjonalne? Obecna oferta, jeśli chodzi o kosmetyki zero waste jest znacznie bardziej rozbudowana niż jeszcze kilka lat temu.

Sprawdź olejek serum do twarzy

Dlatego też pielęgnacja twarzy zero waste z łatwością może być bogata we wszystkie składniki odżywcze, jakie poszukujemy w kosmetykach. Można zauważyć, że kosmetyki zero waste wychodzą poza sklepy ekologiczne. W drogeriach można już nabyć pełną ofertę kosmetyków takich jak hydrolaty, syndety w kostce czy inne kosmetyki bez dodatku plastiku. Oprócz samych kosmetyków sklepy oferują produkty takie jak wielorazowe płatki kosmetyczne, czy ściereczki przydatne, kiedy wykonujemy demakijaż olejami. Zero waste nie musi już oznaczać rezygnacji z ulubionych kosmetyków i rygorystycznej pielęgnacji.

Ekologiczne kosmetyki to również eko opakowania na kosmetyki

Dodaj komentarz