qin-bennie-ibVizlDcX-E-unsplash

Peeling jak stosować ?

Pierwsze odznaki starzenia można zauważyć na skórze. Aby przedłużyć jej młodość należy pobudzić proces odnowy powiązany z naturalnym złuszczeniem martwego naskórka. Kiedy zatem stosować peelingi?

Peelingi mają za zadanie uzyskanie gładkiej i elastycznej skóry. Dzieje się tak dzięki temu, iż produkt zawiera drobiny ścierające, podczas użycia których następuje usunięcie martwego naskórka. Warto zatem poznać sposób ich prawidłowego stosowania, by ich działanie przyniosło oczekiwane rezultaty.

Kiedy należy stosować peelingi?

Peelingi są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji gdy nasza skóra jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Ponadto dobrze jest je wykonać po opalaniu się na słońcu. Niezwykle istotną kwestią jest to aby wykonać je wówczas, gdy wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia posłoneczne nie będą już widoczne. Peeling świetnie wyrównuje koloryt i przyspieszy proces rogowacenia skóry. Tego rodzaju produkty złuszczające trzeba także zastosować wtedy, gdy tylko zauważymy oznaki starzenia skóry i chcemy usunąć niedoskonałości, takie jak na przykład przebarwienia.

Zobacz artykuł: naturalny peeling i ciekawy peeling do twarzy

Dodatkowo peeling niezbędny jest przed depilacją. Drobinki ścierające odpowiednio przygotują skórę do tego zabiegu. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku stosowania samoopalacza. Wówczas peeling pozwala starannie usunąć martwy naskórek, co pozwala na uzyskanie równomiernego i jednolitego koloru opalenizny. Peeling będzie także idealnym rozwiązaniem przed nałożeniem maseczki. Poza tym, że świetnie przygotuje cerę, odblokowując pory, więc składniki odżywcze wchłoną się zdecydowanie lepiej. Złuszczający preparat można również wykorzystać przed wykonaniem pedicure. Usunie on wtedy zrogowaciały naskórek na stopach oraz pobudzi krążenie.

Dlaczego warto używać peelingu?

Regularnie stosowanie peelingów przynosi wiele korzyści. Jedną z nich jest znaczna poprawa stanu skóry poprzez dogłębne oczyszczenie i pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z jej powierzchni. Dodatkowo peelingi przywracają skórze promienny blask, oraz wzmacniają tkanki, jednocześnie hamują proces starzenia. Ponadto pobudzają skórę do wytwarzania nowych komórek. Wśród zalet peelingów należy wymienić także działanie relaksujące, pozytywnie wpływające na samopoczucie.

Warto pamiętać, iż istotną kwestią jeżeli chodzi o stosowanie peelingów jest systematyczność i regularność. Jest to znakomita droga do uzyskania pięknej skóry, która po każdym zabiegu będzie jeszcze bardziej elastyczna i jędrna.

Dodaj komentarz