grayscale photo of naked woman

Mezoterapia kiedy robić?

Wiele osób pragnie, aby zatrzymać młody wygląd skóry na dłużej. Chociaż codzienna pielęgnacja jest bardzo ważna, nie jest w stanie zadziałać tak skutecznie, jak zabiegi medycyny estetycznej. Wśród najpopularniejszych jest mezoterapia, która okazuje się doskonałym sposobem na dłuższe cieszenie się młodą skórą. Zabieg ten jest kierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Cieszy się zainteresowaniem, ponieważ jest niezwykle skuteczny.

Polega na wstrzyknięciu w skórę określonych substancji, które mają zadziałać pozytywnie na jej stan oraz wygląd. Mezoterapia wykonywana może być także bez użycia igły. Wówczas wykorzystywana jest metoda elektorporacji.

Kiedy zdecydować się na mezoterapię?

Na mezoterapię może zdecydować się każdy, kto pragnie mieć jędrną, gładką i zdrową skórę. Niektórzy udają się na nią już w wieku 25 lat, decydując się na nią w celach prewencyjnych. Po ukończeniu 30 roku życia, warto korzystać z mezoterapii regularnie. Ilość zabiegów jest zależna od czynników indywidualnych, takich jak jakość skóry. Warto podkreślić, że zarówno przed jak i w trakcie zabiegu to profesjonaliści, czyli lekarze, zajmują się jego przeprowadzeniem. Zabieg jest więc bezpieczny. Wskazania do wykonania mezoterapii to:

  • wiotka skóra,
  • brak elastyczności skóry,
  • blizny i przebarwienia,
  • zmarszczki,
  • sucha skóra,
  • rozstępy i cellulit.

Gdzie można wykonać mezoterapię? Jeśli jesteś z Krakowa to sprawdź: Salon odrodzenie  – dobra mezoterapia igłowa Kraków


Mezoterapia jest pomocna także w przypadku łysienia i nadmiernego wypadania włosów.

Mezoterapia może rozwiązać naprawdę wiele problemów. Dzięki niej można poczuć się komfortowo we własnej skórze. Niestety są pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Mowa tutaj o ciąży, okresie laktacji, miejscowych stanach zapalnych, bakteryjnych i wirusowych.

Zastosowanie mezoterapii w medycynie

Mezoterapia to nie tylko sposób na piękną skórę pełną zdrowego blasku. Zabiegi są pomocne również w rozwiązywaniu problemów takich jak nadmierne napięcie mięśni, urazy czy schodzenia stawów. Jest to bardzo skuteczna i chętnie wykorzystywana metoda w walce z różnymi dolegliwościami i chorobami.

Dodaj komentarz