bathtub with water and flowers

Jak pielęgnować skórę po kąpieli?

Nowoczesne kosmetyki do kąpieli mają pewne właściwości pielęgnacyjne, tak więc już sama kąpiel w jakimś stopniu dba o nasze ciało. Jeżeli jednak będziemy się moczyć w bardzo gorącej wodzie, najprawdopodobniej częściowo wysuszy ona naszą skórę. To bardzo ważne, aby po kąpieli nie zakończyć domowego spa na wytarciu ciała ręcznikiem. Musimy je jeszcze dodatkowo wypielęgnować. W przeciwnym wypadku kąpiel pójdzie na marne i przyniesie nam więcej skutków ubocznych niżeli wyraźnych korzyści.

Przede wszystkim nie próbujmy zbyt mocno i agresywnie trzeć ciała ręcznikiem. Użyjmy miękkiego bawełnianego ręczniczka i powoli przykładajmy go do ciała, odsączając w ten sposób nadmiar wody. Możemy też w ogóle nie trzeć nim skóry. Wystarczy, że weźmiemy duży ręcznik i porządnie się nim owiniemy, czekając na to, aż nadmiar wody sam wyparuje ze skóry. Teraz, gdy ciało jest już delikatnie osuszone, od razu posmarujmy je jakimś nawilżającym produktem.

Może to być nawet zwykły krem uniwersalny. Jeżeli jednak nie lubimy tego uczucia, gdy na skórze pozostaje tłusty film, wybierzmy lekkie mleczko, które błyskawicznie się wchłania i dzięki temu nie pozostawia po sobie dosłownie żadnego śladu. Bardziej newralgiczne partie, mające tendencję do mocnego przesuszania się, nasmarujmy maścią z witaminą A. Możemy więc wklepać ją w łokcie oraz kolana i szyję. Dzięki temu zapewnimy tym partiom porządną dawkę nawilżenia i odżywienia.

Produkty do kąpieli zwykle działają relaksacyjnie, ale jeśli nawet po takim półgodzinnym posiedzeniu w wannie dalej będziemy odczuwać lekki stres czy napięcie, użyjmy dodatkowo oliwki do masażu, która jeszcze bardziej nas uspokoi.

Wymasujmy nią całe ciało. Zawsze kierujmy się tutaj od dołu do góry, zaczynając od nasmarowania łydek, a kończąc na samej szyi bądź ramionach. Taka oliwka powinna sama wyschnąć na skórze. Nie musimy jej na siłę wcierać. Po prostu dajmy jej czas na to, by wręcz wpiła się ona w skórę. Dzięki temu cudownie ją nawilży i ochroni.

Dodaj komentarz