close-up photo of persons eye

Codzienne tonizowanie skóry a poprawa stanu cery

Dlaczego tonizacja skóry jest tak ważna w naszej codziennej pielęgnacji? Tonizowanie to wciąż bagatelizowany krok w dbaniu o twarz. Niewinne spryskanie twarzy mgiełką wydaje się być zbędną czynnością, a tonik lub hydrolat dodatkowym, niepotrzebnym kosmetykiem. Wraz z modą na kosmetyki naturalne, świadomość konsumentów zaczyna się zmieniać.

Tonizacja sprzyja utrzymywaniu prawidłowej flory bakteryjnej na skórze. Ze względu na to, że na cerze mogą bytować dobre i złe bakterie, ważne jest utrzymanie odpowiedniej dla skóry równowagi kwasowo-zasadowej. Jej wskaźnikiem jest wartość pH. Optymalny przedział wartości pH dla skóry to 4,5-5,5. Woda z kranu oraz kosmetyki myjące mają tendencję do podwyższania pH. Tradycyjne mydło w kostce ma bardzo wysokie pH, co w znacznym stopniu zaburzy równowagę naszej skóry. Mogą wtedy rozwijać się bakterie powodujące problemy skórne.

Cera o odpowiednim pH szybciej się goi, lepiej funkcjonuje oraz jest bardziej odporna na inne czynniki zewnętrzne. Kosmetyki przeznaczone do tonizacji cery nie tylko zakwaszają skórę, przywracając jej właściwie pH, ale również są bogate w składniki odżywcze i nawilżające. Jeśli masz wrażenie, że twój krem nie wchłania się dobrze, możesz wykorzystać maksymalnie jego potencjał, spryskując wcześniej twarzy tonikiem lub hydrolatem.

Dodaj komentarz